Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023: informacje dla pasażerów lotniska Warszawa-Radom

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023: informacje dla pasażerów lotniska Warszawa-Radom

Pod koniec sierpnia, na terenie lotniska Warszawa-Radom, odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023. W czasie trwania tego wydarzenia, w dniach 26-27 sierpnia 2023 roku, na tym lotnisku nie będą miały miejsca lądowania samolotów pasażerskich. To oznacza pewne modyfikacje w planach podróży osób, które mają wyloty lub przyloty z Antalyi i Tirany.

Informacje o tych zmianach można znaleźć na stronie internetowej lotniska Warszawa-Radom. Komunikat lotniska donosi, że z powodu przygotowań do Air Show oraz z tego wynikających ograniczeń w ruchu samolotów pasażerskich, wszystkie kursy transferowych autobusów z Warszawy i Kielc zostaną odwołane.

Na szczęście, dla pasażerów których podróż ma swój początek w Radomiu a skończy się w Warszawie ze względu na zmiany w harmonogramie lotów, uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe. Łączą one Lotnisko Chopina w Warszawie z Lotniskiem Warszawa-Radom.

Takie rozwiązanie umożliwi pasażerom nie tylko powrót do Radomia, ale także odbiór ich pojazdów zaparkowanych na parkingach przy Lotnisku Warszawa-Radom. Pomimo trwających pokazów lotniczych, autobusy będą miały postój bezpośrednio pod lotniskiem.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie lotniska, pasażerowie korzystający z sobotniego rejsu LO6114 (planowany przylot o godzinie 12.30) z Antalyi oraz niedzielnych rejsów z Tirany o numerach LO600 (planowany przylot o 12.30) oraz E45884 (planowany przylot o 20.40), muszą być przygotowani na przekierowanie ich samolotów na Lotnisko Chopina w Warszawie.

Władze portu lotniczego na południu Mazowsza poinformowały, że specjalne połączenia autobusowe będą odjeżdżały ze stanowiska nr 17 Dworca Autokarowego Lotniska Chopina w Warszawie. W sytuacji gdyby samolot miał opóźnienie, autokar będzie czekał na pasażerów – informuje lotnisko.