Niepodległość Ukrainy świętowana w Warszawie za pomocą muzyki i debat

Niepodległość Ukrainy świętowana w Warszawie za pomocą muzyki i debat

Warszawa przystępuje do świętowania Dnia Niepodległości Ukrainy poprzez szereg imprez plenerowych i koncertów ukraińskich oraz polskich zespołów. To weekend pełen atrakcji, które mają na celu nie tylko uczcić ważne święto, ale również umożliwić głębokie dyskusje na temat solidarności i przyszłości obu narodów. Wydarzenia te odbędą się w różnych dziedzinach stolicy.

Dzisiaj, 24 sierpnia, punktualnie o 18:30 na placu Zamkowym rozpocznie się wyjątkowy wieczór mający na celu celebrowanie ukraińsko-polskiej przyjaźni. Podczas uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy, Polacy zostaną docenieni przez wręczenie nagrody „Stand With Ukraine Awards” jako podziękowanie za wsparcie udzielone Ukraińcom podczas konfliktu z Rosją. W towarzystwie tych wyjątkowych obchodów odbędą się rozmowy dotyczące solidarności i przyszłości. Całość uświetni wspólne śpiewanie oraz występ finaliści Eurowizji – zespołu GoA oraz polsko-ukraińskiej grupy muzycznej ZAZULA.

25 sierpnia, w miejscowej instytucji kultury na Ursynowie, tj. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ulicy Kajakowej 12b, znany zespół Dagadana będzie prezentował swoje umiejętności łączenia elementów kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu i elektroniki. Wszystko to dzieje się w ramach akcji „Nuty do wolności”. Wejście na wydarzenie jest bezpłatne, ale wymagana jest rezerwacja miejsc – można to zrobić osobiście lub telefonicznie pod numerem 22 125 56 02.

Na koniec, w niedzielę 27 sierpnia, Urząd Dzielnicy Targówek organizuje „Piknik Sąsiedzki” w parku Bródnowskim. Rozpocznie się on o godzinie 12:00 i zapewni występy takich zespołów jak Luiku i Enej. Podczas pikniku uczestnicy będą mieli okazję do wspólnego lepienia pierogów tradycyjnych dla obu kuchni – polskiej i ukraińskiej. To doskonała okazja do poznania ukraińskiej tradycji i kultury, a także nawiązania przyjaznych kontaktów sąsiedzkich.