Policjantka z Bielan edukuje najmłodsze pokolenie w kwestii bezpieczeństwa

Policjantka z Bielan edukuje najmłodsze pokolenie w kwestii bezpieczeństwa

Wychodząc naprzeciw potrzebie edukacji najmłodszych mieszkańców dzielnicy Bielany, jedna z tamtejszych funkcjonariuszek podjęła się regularnego prowadzenia spotkań profilaktycznych. Celem tych działań jest poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpiecznego zachowania, nie tylko w domu i przedszkolu, ale również na warszawskich ulicach. Przy okazji ostatniego spotkania, przedszkolaki z Do-Re-Mi miały okazję dowiedzieć się więcej o służbie policyjnej.

Niedawno, policjantka z bielańskiej komendy zawitała do placówki przedszkolnej Do-Re-Mi na Żoliborzu. Podczas konwersacji z maluchami, skupiła się na wyjaśnianiu im, jak mogą dbać o swoje bezpieczeństwo w różnych otoczeniach. Szczególnym punktem zainteresowania było bezpieczeństwo drogowe – dotyczyło to zarówno pieszych, jak i pasażerów różnego rodzaju pojazdów oraz rowerzystów. Dodatkowo, podkreśliła znaczenie używania elementów odblaskowych na drodze, które umożliwiają kierowcom lepsze dostrzeganie dzieci.

Spotkanie było także okazją do przypomnienia i utrwalenia numeru alarmowego 112, pod który dzieci mogą zadzwonić w sytuacji, gdy pilnie potrzebują pomocy. Funkcjonariuszka zachęcała dzieci do praktykowania w domu dzwonienia na ten numer razem z rodzicami oraz do zapamiętywania swojego adresu zamieszkania.

Na koniec, policjantka opowiedziała o codziennej pracy funkcjonariuszy i pokazała maluchom służbowe wyposażenie. Z pewnością nie była to ostatnia wizyta funkcjonariuszek w przedszkolu Do-Re-Mi.