59-latek z Bielan oskarżony o kradzież z włamaniem podczas konsumpcji alkoholu

59-latek z Bielan oskarżony o kradzież z włamaniem podczas konsumpcji alkoholu

Policjanci z warszawskich Bielan postawili zarzuty 59-letniemu mężczyźnie, który po konsumpcji alkoholu, wykorzystał stan upojenia swego towarzysza aby go okraść. Sprawca, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, wyprowadził z jego kieszeni telefon komórkowy, gotówkę oraz dokumenty. Zarzuty dotyczą przywłaszczenia cudzego mienia oraz ukrycia dokumentów. W przypadku skazania, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o incydencie wpłynęło do miejscowej komendy na ulicy Żeromskiego. Pokrzywdzony mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że podczas spotkania z kolegą w swoim mieszkaniu, został okradziony. Z relacji ofiary wynikało, że obaj mężczyźni spożywali wspólnie alkohol, a następnie, korzystając ze stanu upojenia pokrzywdzonego, sprawca ukradł mu telefon komórkowy, pieniądze i dokumenty z kieszeni spodni. Straty poszkodowanego wyniosły prawie 2500 złotych.

Śledczy natychmiast przystąpili do działania, a zatrzymanie 59-latka było jedynie kwestią czasu. Po kilku dniach, policjanci odwiedzili miejsce zamieszkania podejrzanego, gdzie na stole w jego pokoju znaleźli skradziony dokument.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy na Bielanach, gdzie postawiono mu zarzuty dotyczące przywłaszczenia cudzego mienia oraz ukrycia dokumentów. W chwili obecnej, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz nadzoruje śledztwo w tej sprawie.