Policja z Bemowa zatrzymuje parę handlującą narkotykami

Policja z Bemowa zatrzymuje parę handlującą narkotykami

W trakcie rutynowej kontroli, policjanci z zespołu wywiadowczego z Bemowa w Warszawie zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie i handel narkotykami. Podczas interwencji, mężczyzna usiłował pozbyć się dowodów, co jednak nie udało mu się ukryć przed funkcjonariuszami. W toku dalszego postępowania okazało się, że posiadali oni w swoim mieszkaniu duże ilości zakazanych substancji, które prawdopodobnie były przez nich sprzedawane. Zostali oni tymczasowo aresztowani po postawieniu zarzutów przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed 15. Policjanci zauważyli awanturującą się parę, co skłoniło ich do sprawdzenia sytuacji. W pewnym momencie mężczyzna próbował pozbyć się dwóch zawiniątek, które zostały jednak szybko dostrzeżone przez funkcjonariuszy. Jak się okazało, znajdowały się w nich narkotyki.

Podczas przeszukania mieszkania pary, policjanci znaleźli dodatkowe substancje psychotropowe przechowywane w lodówce. Funkcjonariusze zabezpieczyli również gotówkę w kwocie przekraczającej 30 tysięcy złotych, która prawdopodobnie pochodziła z handlu narkotykami. Zatrzymani – 27-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta – zostali przeniesieni do policyjnej celi. Śledztwo wykazało, że mężczyzna był zaangażowany w handel narkotykami.

Zarzuty postawione przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola obejmowały posiadanie ponad 260 gramów substancji psychotropowych oraz handel narkotykami. Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obydwu podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, która będzie kontynuować śledztwo w tej sprawie.