Zatrzymanie obywatela Litwy w związku ze skradzionym na Słowacji lexusem

Zatrzymanie obywatela Litwy w związku ze skradzionym na Słowacji lexusem

Na podstawie otrzymanych informacji dotyczących skradzionego w Słowacji lexusa, wartości prawie 300 tysięcy złotych, północnopraskie Skorpiony oraz kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie przeprowadzili operację mającą na celu odzyskanie pojazdu. W wyniku działań, które miały miejsce w powiecie łomżyńskim, zatrzymany został obywatel Litwy. Postawiono mu zarzuty karne w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie, a następnie, decyzją sądu, został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Operacja odbyła się we współpracy ze stołecznym Wydziałem do Walki z Przestępczością Samochodową, w wtorek 31 października. Grupa Skorpion z Pragi Północ wraz z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie przygotowała akcję w okolicach trasy S8. Około godziny 11:00 zauważyli białego lexusa, którego kierowca wykonywał nagłe manewry na drodze. Pojazd miał również widoczne uszkodzenia, które mogły świadczyć o próbie siłowego pokonania zabezpieczeń. Policjanci podjęli pościg.

Kilka kilometrów przed Łomżą podjęto decyzję o zatrzymaniu lexusa. Kiedy kierowca zrozumiał, że wpadł w pułapkę, zamknął drzwi i nie chciał opuścić pojazdu. Policjanci musieli wybić szybę, aby zmusić mężczyznę do opuszczenia auta. Ten w końcu się poddał i został obezwładniony przez kryminalnych. Okazało się, że jest to 40-letni obywatel Litwy.

Numery identyfikacyjne pojazdu oraz tablice rejestracyjne zostały dokładnie sprawdzone przez policjantów. Wynikiem było stwierdzenie, że tablice należały do samochodu marki Skoda. Obywatel Litwy został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby zatrzymań w Komisariacie Policji w Markach, gdzie Wydział Dochodzeniowo – Śledczy kontynuował dalsze czynności procesowe.

Zatrzymany 40-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wołominie na przesłuchanie. Tam usłyszał zarzuty dotyczące paserstwa skradzionego lexusa oraz używania nieprawidłowych tablic rejestracyjnych. Sąd, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował obywatela Litwy na okres 3 miesięcy. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.