Podsumowanie działalności prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, na Ochocie

Podsumowanie działalności prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, na Ochocie

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, niedawno zakończył swoją wizytę na Ochocie. W ramach swojej podróży odwiedził różne miejsca, takie jak stadion Nowa Skra, punkt adopcyjny „Ochota na kota”, a także przeszędł przez świeżo zmodernizowany park Pole Mokotowskie. Na koniec dnia spotkał się z mieszkańcami dzielnicy.

Początek wizyty prezydenta na Ochocie zaczął się od skierowania swojego kroku do Ośrodka Szczęśliwice, który niedawno przeszedł proces renowacji nadzorowany przez miasto. To właśnie tutaj znajduje się jedyny stok narciarski dostępny przez cały rok w Warszawie, który otrzymał nową nawierzchnię i ulepszoną górną stację kolei krzesełkowej.

Jednym z wielu obiektów sportowych, które otrzymały wsparcie finansowe od miasta jest Nowa Skra. Po latach sądowych walk, miasto odzyskało ten teren, oczyściło go i częściowo otworzyło dla mieszkańców. Obecnie trwają prace nad przekształceniem tego miejsca w obszar, który będzie mógł gościć zawody lekkoatletyczne i inne wydarzenia sportowe. Rafał Trzaskowski odwiedził także ten obiekt.

Prezydent zrobił również przechadzkę po parku Pole Mokotowskie, który niedawno otworzyło ponownie swoje bramy dla mieszkańców po zakończonym procesie modernizacji. 70-hektarowy teren teraz może pochwalić się kilkunastoma tysiącami nowych roślin i dodatkowymi przestrzeniami do odpoczynku i rekreacji. Najważniejszą zmianą była jednak naturalizacja stawów w parku, które zastąpiły stare betonowe zbiorniki.