Podejrzany o korupcję kierowca z Otwocka grozi mu do 10 lat więzienia

Podejrzany o korupcję kierowca z Otwocka grozi mu do 10 lat więzienia

60-letni obywatel Otwocka, który próbował uciec od odpowiedzialności za prowadzenie samochodu mimo sądowego zakazu, usiłował podkupić lokalnych funkcjonariuszy policji. Z powodu tych działań, znalazł się pod nadzorem policji. Teraz może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Główny szef działu prewencji razem z jego zastępcą z wydziału ruchu drogowego zauważyli nietypowe i niepewne zachowanie kierującego pojazdem. Zdecydowali więc skontrolować tego mężczyznę i dokładnie sprawdzić przyczyny takiego postępowania. Kierowcą okazał się wspomniany wcześniej 60-letni mieszkaniec Otwocka. Mimo że był trzeźwy, prezentował duże zdenerwowanie. Obiecał policjantom 200 złotych, jeśli tylko przerwą czynności służbowe i pozwolą mu odjechać. To niespodziewane zachowanie doprowadziło do zatrzymania 60-latka.

Późniejsze sprawdzenie w policyjnej bazie danych ujawniło powód takiego postępowania mężczyzny – miał on orzeczenie sądowe o zakazie prowadzenia pojazdów. W rezultacie, popełnił dwa przestępstwa – nieprzestrzeganie nakazu sądowego i próbę korupcji. Otrzymał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Otwocku i teraz jest pod policyjnym nadzorem. Na koniec, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Otwocku prowadzi obecnie śledztwo w tej sprawie.

Sierżant sztabowy Patryk Domarecki / RW