Podejrzani o kradzież sklepową i posiadanie narkotyków zatrzymani przez śródmiejską policję

Podejrzani o kradzież sklepową i posiadanie narkotyków zatrzymani przez śródmiejską policję

Wydział Operacyjno-Rozpoznawczy śródmiejskiej komendy policji w Warszawie, zdołał skutecznie zatrzymać dwóch mężczyzn. Byli oni podejrzani o przestępstwa związane z kradzieżami sklepowymi oraz nielegalnym posiadaniem substancji narkotycznych. Zlokalizowanie oraz aresztowanie sprawców odbyło się w mieszkaniu, które służyło im za schronienie. Tam też, funkcjonariusze odkryli 31 części ubrań różnego rodzaju, telefon komórkowy będący przedmiotem poszukiwań oraz nielegalne substancje.

Obaj podejrzani, w wieku 43 i 49 lat, działali na szkodę społeczeństwa, mimo wcześniejszych kar za podobne czyny. Ostateczne orzeczenie dotyczące ich dalszych losów pozostaje teraz w gestii sądu.

Przestępczy duet został wykryty przez warszawskie służby porządkowe w jednym z mieszkań na Pradze Północ. Mimo wielokrotnych wezwań do otwarcia drzwi przez funkcjonariuszy, mężczyźni zignorowali polecenia. Interwencja straży pożarnej była konieczna do zastosowania specjalistycznego sprzętu, który umożliwił sforsowanie zabezpieczeń i otworzenie drzwi.

W obrębie mieszkania, funkcjonariusze odkryli torby pełne skradzionych z galerii handlowej ubrań z metkami. Ponadto, w mieszkaniu znaleziono dwie wagi wykorzystywane do porcjowania narkotyków, poszukiwany telefon oraz różne rodzaje substancji odurzających, takie jak mefedron, haszysz i tabletki extasy.

Mężczyźni usłyszeli oficjalne zarzuty związane ze wspólnym i świadomym posiadaniem narkotyków oraz kradzieżą odzieży o łącznej wartości ponad 14 000 złotych. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zaś kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Biorąc pod uwagę fakt recydywy, wymiar kary może być znacznie zaostrzony.