Plany remontowe na stołecznych ulicach: zmiany na Bemowie, Targówku i we Włochach

Plany remontowe na stołecznych ulicach: zmiany na Bemowie, Targówku i we Włochach

Według informacji przekazanych przez drogowców, na mieszkańców Warszawy czeka kilka utrudnień w ruchu drogowym w nadchodzących dniach. Te obejmują wymianę nawierzchni ulicy Żołnierzy Wyklętych na Bemowie, zmniejszenie szerokości jezdni na Malborskiej na Targówku oraz przekształcenie skrzyżowania Solińskiej i Leżajskiej we Włochach.

W piątek o 22:00 rozpocznie się prace remontowe mające na celu wymianę nawierzchni na ulicy Żołnierzy Wyklętych. Prace potrwają do poniedziałku do godziny 4:00. Nową powierzchnię otrzyma odcinek między ulicami Zachodzącego Słońca a Piastów Śląskich – takie informacje podał ratusz stolicy. Ulica zostanie zablokowana już przy skrzyżowaniu z Millera i Pirenejską, gdzie kierowcy będą mieli możliwość skrętu w prawo lub lewo z jednego pasa ruchu. Skręt w lewo w Pirenejską zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Z drugiej strony, nie będzie możliwości wjazdu na remontowany odcinek z ulic Piastów Śląskich.

Dalsze utrudnienia mają miejsce na Targówku, gdzie drogowcy pracujący na rzecz dewelopera podjęli się naprawy fragmentu ulicy Malborskiej. W ostatni weekend września prace będą realizowane na odcinku około 75 metrów, w pobliżu nowo wybudowanego ronda, na północnej części jezdni. W związku z tym, od piątku od godziny 22:00 do poniedziałku, 2 października, do godziny 6:00 rano, ulica Malborska będzie zwężona na fragmencie pomiędzy Głębocką a rondem. Kierowcy będą mogli poruszać się tym odcinkiem tylko w kierunku Głębockiej.

Wreszcie, we Włochach, prywatny inwestor przeprowadzi prace nad modernizacją kanalizacji u zbiegu ulic Solińskiej i Leżajskiej. W piątek o godzinie 8:00 całe skrzyżowanie zostanie zamknięte (z możliwością przejazdu do nieruchomości). Na ulicy Solińskiej zostanie wprowadzony dwukierunkowy ruch, co umożliwi kierowcom wyjazd na ulicę 1 Sierpnia.