Oszust z Bemowa wpadł w ręce policji

Oszust z Bemowa wpadł w ręce policji

Na warszawskim Bemowie został zatrzymany 26-letni mężczyzna, który miał na swoim koncie liczne oszustwa. Według ustaleń policji mężczyzna wykorzystał metody dezorientacji ofiar co do swojej tożsamości oraz nielegalnie zdobyte kody BLIK, aby doprowadzić ich do utraty środków finansowych.

Marta Sulowska, reprezentująca Komendę Rejonową Policji Warszawa IV, poinformowała o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy z bemowskiego komisariatu mężczyzny podejrzanego o wyłudzenie pieniędzy za pomocą kodów BLIK. Wyjaśniła, że zwróciło ich uwagę nerwowe zachowanie 26-latka, który wielokrotnie podchodził do bankomatu i podejrzanie się rozglądał, wyciągając gotówkę.

Marta Sulowska relacjonowała dalszy przebieg zdarzeń. Gdy policjanci zbliżyli się do podejrzanego, ten próbował uciec od odpowiedzialności, udając śpiącego. Liczył na to, że po chwili zostanie sam, jednak jego plan nie powiódł się. W wyniku przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad 7 tysięcy złotych. Zabezpieczyli również jego telefon komórkowy, a sam podejrzany trafił do aresztu.

Oszust został oskarżony o wyłudzenie i umieszczony w policyjnym areszcie. W przypadku potwierdzenia zarzutów grozi mu kara pozbawienia wolności do ośmiu lat.