Młode zwierzęta w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie
Warszawska placówka zoologiczna w tym roku obfitowała w liczne przychówki, z których jedną z największych atrakcji stał się niewielki kanczyl jawajski, znany też jako myszojeleń. Choć ten mały ssak cieszył się ogromnym zainteresowaniem, to nie był jedyny nowy mieszkaniec zoo.
W Ptaszarni Miejskiego Ogrodu Zoologicznego również pojawiło się mnóstwo rzadko widywanych gatunków. Zwiedzający mogli podziwiać piękno upierzenia argusów malajskich czy plamoczubów – największych gołębi na świecie.
Pod koniec lipca w Ptaszarni warszawskiego ZOO miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – po raz pierwszy urodziły się pisklęta malajki. To siedem piskląt rzadkiego i zagrożonego wyginięciem gatunku kaczki, którego naturalnym siedliskiem są południowo-wschodnie Indie i południowo-wschodnia Azja. Choć na pierwszy rzut oka przypominają one zwykłe kaczki, to są prawdziwym skarbem dla Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.
Rok 2023 przyniósł także powiększenie stada koni Przewalskich – dzikich i nieujarzmionych zwierząt zagrożonych wyginięciem. Ponadto, na świat przyszło 10 góralków skalnych, które swoim wyglądem przypominają większe wersje świnek morskich. Również stadko jeleni wietnamskich się powiększyło, co jest szczególnie cenne, gdyż ten gatunek jest już wymarły na wolności.
Odnotowano również narodziny lemura katta, żółwia wężoszyje oraz alpaki. Te oraz pozostałe zwierzęta można podziwiać każdego dnia w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym im. Antoniny i Jana Żabińskich na warszawskiej Pradze.