Operacja policyjna zakończona sukcesem: konfiskata narkotyków o wartości 44 tysięcy złotych i 200 euro

Operacja policyjna zakończona sukcesem: konfiskata narkotyków o wartości 44 tysięcy złotych i 200 euro

Działania operacyjne i interwencyjne przeprowadzone przez kryminalnych z Południowej Pragi, wspieranych przez funkcjonariuszy ze stołecznej jednostki specjalizującej się w walce z narkotykami, zaowocowały zatrzymaniem 4 osób i konfiskatą 6 kg i 200 gramów nielegalnych substancji. Wśród zabezpieczonych narkotyków znalazła się marihuana, amfetamina, mefedron i haszysz. Policjanci przejęli też narzędzia i prekursory służące do produkcji środków odurzających, a także dokumenty i gotówkę w kwocie ponad 44 tysięcy złotych i 200 euro.

Wszystko rozpoczęło się od informacji o planowanej transakcji narkotykowej na jednym z parkingów. Wskazano, że może chodzić o około 2 kilogramy środków odurzających. Policjanci podjęli szereg czynności mających na celu potwierdzenie wiarygodności tej informacji. Zaczęli obserwować miejsce spotkania dwóch mężczyzn – jednego z Warszawy i drugiego spoza stolicy.

Po pewnym czasie policjanci przystąpili do akcji. W dwóch samochodach – mercedesie i fordzie – znaleźli narkotyki, po około kilogram w każdym. Zatrzymano 4 osoby – małżeństwo, 28-latkę i 43-letniego mieszkańca Pragi Południe, znanego policji, oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 lat i 26 lat.

Następnie do działań włączyli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji. Wspierali oni kryminalnych, przeprowadzając przeszukania w mieszkaniu i pomieszczeniach piwnicznych 43-latka i jego żony. Odkryto tam kolejne narkotyki, narzędzia do ich produkcji oraz ponad 44 tysiące złotych i 200 euro.

Testy i ważenie zabezpieczonych narkotyków pokazały, że policjanci przejęli 6 kg i 200 gramów różnych substancji odurzających. Zebrano obszerny materiał dowodowy, który został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam policjanci doprowadzili zatrzymanych, którzy usłyszeli zarzuty. Kobieta odpowie za posiadanie narkotyków, jej mąż usłyszał dodatkowe zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających w piwnicy i przygotowanie do ich dystrybucji. Ponadto, 32-latek i 26-latek usłyszeli zarzuty posiadania mefedronu.

Podczas postępowania sądowego kobieta była pod nadzorem policyjnym, a trzech mężczyzn tymczasowo aresztowano. Sprawą nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.