Godni naszej dumy: Policjanci z naszej komendy podjęli i wzorowo przeprowadzili akcję ratunkową na drodze

Godni naszej dumy: Policjanci z naszej komendy podjęli i wzorowo przeprowadzili akcję ratunkową na drodze

Aspirant sztabowy Przemysław Komański, starszy posterunkowy Arkadiusz Bogucki – obaj służący w naszej komendzie oraz młodszy aspirant Mateusz Zając, koordynator z Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji, podczas powrotu z narodowych eliminacji IX Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Słupsku, podjęli i doskonale przeprowadzili akcję ratowniczą na drodze. W praktycznej sytuacji potwierdzili swoje umiejętności, zmierzyli się z realnym wyzwaniem, wyśmienicie zdając swój egzamin. Uratowali prawdziwe ludzkie życia, co jest zwycięstwem bez ceny. Możemy być z nich dumny!

Zwycięstwa w konkursach i zajmowanie czołowych miejsc na podium są imponujące, ale prawdziwe umiejętności, nasza zdolność do radzenia sobie w sytuacjach rzeczywistego zagrożenia, może sprawdzić tylko rzeczywistość.

Dokładnie takiego testu odbyli aspirant sztabowy Przemysław Komański i starszy posterunkowy Arkadiusz Bogucki, którzy wraz z młodszym aspirantem Mateuszem Zającem z Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji, są zwycięzcami wojewódzkich eliminacji do IX Finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Podczas powrotu z narodowych eliminacji w Szkole Policji w Słupsku na autostradzie A2 w okolicach Strykowa, natknęli się na wypadek drogowy, w którym uczestniczyło 5 pojazdów. Nie wahając się ani chwili, podjęli odpowiednie czynności. Natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przekazali niezbędne informacje innym służbom. Rozpoczęli akcję ratunkową, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 8 uczestnikom zdarzenia, wykonali wywiady ratownicze, przeprowadzili badania urazowe, stosowali tlenoterapię, założyli kołnierze ortopedyczne, oraz zabezpieczyli poszkodowanych termicznie przy użyciu foli NRC. Przez cały czas udzielali też wsparcia psychicznego poszkodowanym.

Gdy na miejsce przybyły Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna oraz miejscowa Policja, nasi funkcjonariusze przekazali im opiekowanych pacjentów oraz wszystkie zgromadzone szczegółowe informacje. To był prawdziwy egzamin z ratownictwa, który aspirant sztabowy Przemysław Komański, starszy posterunkowy Arkadiusz Bogucki i młodszy aspirant Mateusz Zając zdali na medal.

Bardzo Wam gratulujemy, Panowie! Jesteście godni naszej dumy! Dziękujemy!