Operacja policyjna w Warszawie: czterech mężczyzn zatrzymanych, konfiskata narkotyków i gotówki

Operacja policyjna w Warszawie: czterech mężczyzn zatrzymanych, konfiskata narkotyków i gotówki

Po intensywnej akcji policji stolicy, która zaangażowała funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterroryzmu Policji w Warszawie, udało się zatrzymać czterech podejrzanych. Mężczyźni są podejrzewani o udział w obrocie olbrzymimi ilościami nielegalnych substancji psychoaktywnych oraz ich dystrybucją, a wszystko to w celu osiągnięcia finansowego zysku. W wyniku interwencji sądu, na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, podejrzani zostali tymczasowo umieszczeni za kratami na okres trzech miesięcy. W trakcie przeprowadzonej akcji udało się przejąć ponad 17 kg środków odurzających, 330 tys. złotych oraz 10 000 euro.

W ramach prowadzonego śledztwa dotyczącego handlu narkotykami, policja stołeczna zorganizowała operację mającą na celu aresztowanie osób podejrzanych. W działaniach wspierali ich funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej z warszawskiego oddziału CBŚP oraz kontrterrorysty SPKP. Wszystkie zatrzymania miały miejsce na terenie Warszawy. Policja zatrzymała czterech mężczyzn w wieku od 24 do 49 lat.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych, funkcjonariusze odkryli 17 kg marihuany. Dodatkowo, na potrzeby przyszłych kar, skonfiskowali ponad 330 tys. złotych i 10 450 euro znalezionych u podejrzanych i w ich domach. Policja przejęła również telefony komórkowe, elektroniczne wagi oraz zgrzewarki.

Podejrzanym postawiono zarzuty w Prokuraturze Okręgowej Warszawa Praga dotyczące udziału w obrocie dużą ilością narkotyków oraz ich dyspensowania innym osobom w celu materialnej korzyści. Śledczym nie umknęło również, że sprawcy uczynili z tego procederu główne źródło dochodów.

W odpowiedzi na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wszystkich zatrzymanych na okres trzech miesięcy.