46-latek złamał zakaz sądowy i posłużył się fałszywym prawem jazdy na Woli

46-latek złamał zakaz sądowy i posłużył się fałszywym prawem jazdy na Woli

Sześćdziesięcioczterolatek został postawiony przed obliczem prawa w komisariacie w dzielnicy Wola w Warszawie, oskarżony o dwa przestępstwa – łamanie sądowego nakazu nieprowadzenia pojazdów mechanicznych oraz korzystanie z sfałszowanego dokumentu. Podczas kontroli drogowej wykryto, że mężczyzna, mimo iż od listopada 2022 roku podlegał trzydziestosześciomiesięcznemu sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierował samochodem, przy czym posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Funkcjonariusze stołecznego wydziału ruchu drogowego zatrzymali zaskoczonego 46-latka.

Tuż po godzinie 19, patrole drogowe z warszawskiego departamentu ruchu drogowego przeprowadziły kontrolę kierowcy renault, który popełnił wykroczenie drogowe na terenie dzielnicy Wola. Podczas interwencji 46-letni mężczyzna okazał funkcjonariuszom prawo jazdy, które natychmiast wzbudziło w nich podejrzenia o jego autentyczność. Okazało się bowiem, że dokument był fałszywy. Dodatkowe sprawdzenie w policyjnej bazie danych ujawniło, że mężczyzna, który od listopada 2022 roku ma nałożony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat, nie powinien w ogóle być za kierownicą.

Zatrzymany mężczyzna próbował usprawiedliwić swoje działania przed policjantami, argumentując, że po odebraniu mu pierwszego prawa jazdy, postanowił nabyć kolejne przez Internet. Tak też zrobił.

Przestępstwo to jest obecnie badane przez dochodzeniowców z Woli. Mężczyzna usłyszał zarzut łamania sądowego nakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz korzystania z podrobionego dokumentu. Za te przestępstwa grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola nadzoruje postępowanie w tej sprawie.