35-letni stalker z Bemowa oskarżony o groźby karalne i nękanie kobiety

35-letni stalker z Bemowa oskarżony o groźby karalne i nękanie kobiety

Policja postawiła zarzuty 35-letniemu mężczyźnie, odpowiedzialnemu za stalking i groźby karalne. Ze zgromadzonych informacji wynika, że podejrzany bezustannie molestował ofiarę, bombardując ją licznymi wiadomościami i listami. Później zaczął straszyć kobietę utratą zdrowia i życia. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, a następnie sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Policja z Bemowa otrzymała wiadomość o mężczyźnie, który wywoływał awanturę i nękał jedną z pracownic w jej miejscu pracy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze ustalili szczegółowe okoliczności incydentu. Z zebranych informacji wynikało, że 35-latek nieustannie dręczył kobietę, wysyłając jej mnóstwo wiadomości i listów, oraz groził jej utratą zdrowia i życia. W czasie awantury mężczyzna nie ograniczał się tylko do jednej osoby i groził również kolejnemu pracownikowi.

Podejrzany 35-latek próbował uciec z miejsca zdarzenia, opierając się przy tym policjantom. Mimo to, funkcjonariusze zdołali go zatrzymać i doprowadzili do komisariatu.

Śledczy zebrali dowody przeciwko podejrzanemu, który usłyszał zarzuty nękania i kierowania groźbami karalnymi. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie wystosował wniosek do sądu o nałożenie na niego środka izolacyjnego. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.