Nowe przejazdy w Warszawie: ciąg dalszy prac przy budowie trasy tramwajowej do Wilanowa

Nowe przejazdy w Warszawie: ciąg dalszy prac przy budowie trasy tramwajowej do Wilanowa

W nocy doszło do otwarcia skrzyżowania ulicy Rzeczypospolitej z Sejmu Czteroletniego, co stanowi kolejny krok w budowie trasy tramwajowej do Wilanowa. W międzyczasie, na odcinku łączącym ulicę Hlonda z aleją Rzeczypospolitej, ruch został czasowo zawieszony. Prace infrastrukturalne będą się także odbywać na Zdrowej, a kierowcy korzystający z Nałęczowskiej muszą spodziewać się zmiany trasy.

Podczas gdy prace nad trasą tramwajową do Wilanowa wkraczają w nową fazę, zespół budowniczych przystąpi do układania torów na skrzyżowaniu alei Rzeczypospolitej z ulicami Hlonda i Klimczaka. Pierwszym zadaniem ekipy będzie modernizacja infrastruktury podziemnej, a następnie zostanie zbudowana docelowa ulica. Prace rozpoczęły się we wtorek, 13 lutego, tuż przed północą.

Skrzyżowanie alei Rzeczypospolitej z ulicą Sejmu Czteroletniego jest teraz dostępne we wszystkich kierunkach. Od strony ulicy Branickiego wyznaczono osobny pas do skrętu w lewo w ulicę Sejmu Czteroletniego, pozostałe pasy pozostają dla kierowców jadących prosto. Dla pieszych utrzymane zostało jedno przejście przez aleję Rzeczypospolitej.

Nocą wykonawcy prac zdecydowali o tymczasowym zamknięciu połączenia ulicy Hlonda z aleją Rzeczypospolitej. Na ulicy Klimczaka wyznaczono dwa pasy do skrętu w lewo lub prawo na aleję Rzeczypospolitej. Kierujący pojazdami na alei Rzeczypospolitej od strony centrum mogą teraz przejechać tylko prosto przez to skrzyżowanie. Na rondzie Sapiehy pojawiły się zaś tablice informacyjne, mówiące o braku możliwości przejazdu ulicą Hlonda na aleje Rzeczypospolitą. Sygnalizacja świetlna działa na obu tych skrzyżowaniach.

W nocy z 13 na 14 lutego, około godziny 23:00, wykonawcy budowy trasy tramwajowej zamknęli fragment ulicy Zdrowej między aleją Wilanowską a Arbuzową. Prace na tym odcinku obejmują wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej do jednej z podstacji i mają zakończyć się jeszcze w lutym. Do tego czasu ulica Zdrowa nie będzie miała połączenia z aleją Wilanowską, a kierowcy będą jeździć nią od strony alei Rzeczypospolitej.

W czwartek, 15 lutego, o godzinie 23:00 planowane są następne zmiany. Tym razem pracownicy prace przeniosą z jednej strony ulicy Nałęczowskiej na drugą. Dla kierowców oznacza to nowy pas do skrętu w lewo z Nałęczowskiej na Jana III Sobieskiego w stronę alei Wilanowskiej.

Szczegółowe informacje na temat tych inwestycji można znaleźć na stronie tramwajdowilanowa.pl. Dodatkowo, informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami znajdują się na stronach infoulice.um.warszawa.pl i facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego są dostępne na stronie wtp.waw.pl, a także na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115, gdzie można za darmo zamówić usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji miejskiej.