Nowe miejsca na nadwiślańskich bulwarach – zapowiedź sezonu 2022

Nowe miejsca na nadwiślańskich bulwarach – zapowiedź sezonu 2022

Miłośnicy spacerów nad Wisłą cieszą się na nadejście coraz cieplejszych dni. To właśnie one przyciągają rzesze warszawiaków do nadwiślańskich bulwarów, gdzie w tym roku pojawią się dwie nowe atrakcje. Zasiliły one rozrywkowo-gastronomiczną ofertę Dzielnicy Wisła, co z pewnością przyciągnie jeszcze więcej zwiedzających.

Konkurs na dzierżawę trzech pawilonów znajdujących się na bulwarze gen. George’a S. Pattona, przy ulicy Karowej, został niedawno rozstrzygnięty przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. W tym sezonie zwiedzający będą mogli dotrzeć do nich nie tylko z lewego brzegu rzeki, ale także bezpośrednio z prawego brzegu, za pomocą nowo wybudowanego mostu dla pieszych i rowerzystów. Poza tym, legendarne miejsce – Plac Zabaw nad Wisłą – powróci na bulwar w pobliżu mostu Świętokrzyskiego i pomnika Syreny.

Jak podkreśla Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy, nadchodzący sezon nad Wisłą zapowiada się jako szczególnie atrakcyjny. Zimowy sen dobiega końca, a miejsca zeszłoroczne powracają do życia. Pojawią się także nowe lokale w okolicy nowego mostu, które z pewnością staną się miejscem spotkań mieszkańców obu brzegów rzeki. Szeroka oferta gastronomiczna i komfortowe warunki, które zapewnią obiekty, zdecydowanie zwiększą przyjemność spędzania czasu na bulwarach.

W nadchodzącym sezonie nad Wisłą, Zjednoczone Przedsiębiorstwo Rozrywkowe S.A. otworzy trzy restauracje w pawilonach. Bella Italia z włoską kuchnią, El Chapo z potrawami meksykańskimi oraz kawiarnię Kosmos — Galaktyka Smaku. Wszystkie lokale będą dostępne dla osób niepełnosprawnych oraz oferować będą dania wegetariańskie i wegańskie. Dodatkowo, gospodarze postawią na eko-rozwiązania takie jak efektywne zużycie energii elektrycznej oraz ograniczenie wykorzystywania jednorazowych naczyń.

Powracający Plac Zabaw nad Wisłą znów będzie prowadzony przez Stowarzyszenie Plan B i Powiększenie sp. z o.o., które tym razem wesprze ekipa Alternatywnego Klubu Sportowego ZŁY. Do współpracy zaproszeni zostali również reprezentanci kilku fundacji, a program Placu Zabaw będzie obejmować koncerty, plenerowe projekcje filmowe oraz spektakle teatralne. Ciekawą ofertę sportową zapewni AKS Zły. Dodatkowo, będzie mieć miejsce otwarty warsztat rowerowy, a także warsztaty edukacyjne dla dorosłych i dzieci oraz spacery przyrodnicze.

Na kulinarnym froncie pojawią się propozycje od BAM! Korean Street Food z azjatycką kuchnią, Cuda na Kawałki z pizzą, oraz Spółdzielnia Słuszna Strawa ze smakami z całego świata, przygotowanymi przez osoby z blisko 60 różnych krajów. Wszystkie dania i napoje będą serwowane w recyklingowalnych naczyniach i wielorazowych kubkach.

Lokale na bulwarach zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom gości i dopasować się do charakteru miejsca. Przestrzeń jest dostosowana zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jak i dla tych, którzy chcieliby odpocząć w ciszy, podziwiając piękno nadwiślańskiej rzeki. Dzierżawcy wprowadzili również szereg rozwiązań mających na celu ograniczenie hałasu.

Wszystkie miejsca nad Wisłą, które zdobyły popularność w poprzednich latach, będą stopniowo otwierane dla zwiedzających. Dzięki temu każdy kto odwiedzi Dzielnicę Wisła będzie mógł cieszyć się słońcem, naturą i bliskością rzeki.