Zatrzymanie 21-latka podejrzanego o posiadanie i przechowywanie znacznej ilości narkotyków

Zatrzymanie 21-latka podejrzanego o posiadanie i przechowywanie znacznej ilości narkotyków

Siły policyjne zdołały przerwać działalność mężczyzny, który jest podejrzany o przechowywanie dużej ilości substancji odurzających. W wynajętym przez siebie mieszkaniu ukrył te nielegalne towary 21-latek, na którego teraz ciąży ryzyko, że zostanie pozbawiony wolności nawet na 10 lat. Decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzewanego już wydał Sąd, który uwzględnił wniosek Prokuratury.

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego w Ursynowie zostali powiadomieni przez zaniepokojonego mieszkańca ulicy Bruna o dziwnym zapachu krążącym w jednej z klatek schodowych. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, udostępnili swoje doświadczenie i wiedzę, aby zidentyfikować źródło charakterystycznego zapachu. W odpowiedzi na pukanie otworzył drzwi młody mężczyzna, który pomimo próby ucieczki został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badania przeprowadzone w jego krótkoterminowo wynajmowanym mieszkaniu ujawniły prawie 2 kg różnych nielegalnych substancji. W dodatku, sprawdzenia w bazie danych policyjnej ujawniły, że 21-latek był osobą poszukiwaną.

Po przeprowadzeniu działań na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze zabrały zatrzymanego do komendy znajdującej się przy ulicy Malczewskiego. Na miejscu udało im się odnaleźć prawie 2 kilogramy różnego rodzaju substancji odurzających, wśród których znalazły się między innymi ziele konopi, kokaina, MDMA oraz LSD.

21-letni mężczyzna został aresztowany, a wszystkie substancje zostały skonfiskowane i poddane dalszym badaniom. Śledczy zgromadzili wystarczające dowody do postawienia zarzutów. Podejrzany usłyszał już oficjalne oskarżenie o posiadanie dużej ilości substancji odurzających w prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów postępowaniu. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury i zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.