Podejrzany o posiadanie dużej ilości narkotyków 21-latek aresztowany przez policję

Podejrzany o posiadanie dużej ilości narkotyków 21-latek aresztowany przez policję

Mężczyzna, który jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości substancji odurzających, został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Ten 21-letni mężczyzna posiadał narkotyki w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu. Teraz, po popełnieniu przestępstwa, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd już zaakceptował wniosek Prokuratury o tymczasowe aresztowanie tego podejrzanego.

Wydział Wywiadowczo-Patrolowy z Ursynowa uzyskał zgłoszenie od niepokojącego się mieszkańca, który zauważył dziwny zapach unoszący się na jednym z korytarzy przy ulicy Bruna. Po przybyciu na miejsce incydentu, funkcjonariusze ustalili skąd konkretnie pochodzi ten specyficzny zapach, który był dobrze im znany. Drzwi do odpowiedniego lokalu otworzył im młody mężczyzna, który pomimo próby ucieczki został szybko zatrzymany. Podejrzewano go o przechowywanie prawie 2 kilogramów zabronionych substancji w krótkoterminowo wynajętym mieszkaniu, co potwierdziło się po przeprowadzonych czynnościach. Dodatkowo, po sprawdzeniu w bazie danych policyjnej, odkryto, że był on osobą poszukiwaną.

Po przeszukaniu mieszkania, funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do komendy na ulicy Malczewskiego. Łącznie znaleziono prawie 2 kilogramy narkotyków, w tym marihuanę, kokainę, MDMA, LSD i inne substancje odurzające. Wszystkie zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom i oględzinom.

21-letni mężczyzna usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów. Zgodnie z ustawą o zwalczaniu narkomanii, za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy podjęto już na wniosek prokuratury.