Nightskating Warszawa 2022: Nocni rolkarze powrócili na warszawskie ulice

Nightskating Warszawa 2022: Nocni rolkarze powrócili na warszawskie ulice

Wczorajszej nocy na ulicach w Warszawie pojawiły się tłumy rolkarzy, którzy przejechali przez miasto w ramach imprezy pn. Nightskating Warszawa 2022. Uczestnicy wydarzenia spotkali się na Krakowskim Przedmieściu, skąd rozpoczęli swoją podróż ulicami stolicy. Rolkarzom towarzyszyli liczni mieszkańcy miasta, którzy ochoczo pstrykali zdjęcia i nagrywali filmy, uwieczniając to niecodzienne wydarzenie.

Dnia 21 kwietnia w Warszawie odbył się pierwszy w tym roku przejazd rolkarzy, którzy w licznej grupie mknęli ulicami stolicy pod osłoną nocy. Zbiórkę uczestników nightskatingu zorganizowano o godzinie 20:30 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Jak donoszą organizatorzy wydarzenia, był to pierwszy z ośmiu takich przejazdów zaplanowanych na 2022 rok.

Bezpieczeństwo nightskaterom zapewniali funkcjonariusze stołecznej policji

Trasa, którą poruszali się rolkarze, została zabezpieczona przez funkcjonariuszy stołecznej policji, którym towarzyszył zespół ratownictwa medycznego. W utrzymaniu bezpieczeństwa funkcjonariuszy wspierał również specjalny team rolkarzy.

Rolkarze rozpoczęli swoją wycieczkę od Krakowskiego Przedmieścia, a stamtąd skierowali się m.in. na Nowy Świat, Aleje Jerozolimskie, ul. Marszałkowską, Aleję Solidarności i Aleję Jana Pawła II. Nightskaterzy zaliczyli uroczystą rundkę po ulicach Warszawy, kończąc swój przejazd w miejscu startu, czyli z powrotem na Krakowskim Przedmieściu.

Nocne przejazdy rolkarzy praktykowane są także w Zielonej Górze; szczegóły znajdziesz na https://ezielona.pl.