Nastolatek zatrzymany podczas próby oszustwa metodą „na policjanta”

Nastolatek zatrzymany podczas próby oszustwa metodą „na policjanta”

Funkcjonariusze z ochockiego wydziału kryminalnego zatrzymali 17-letniego mieszkańca Warszawy, który próbował wyłudzić pieniądze od 79-letniego mężczyzny. Do aresztowania przyczynili się pracownicy banku, z którego senior zamierzał podjąć gotówkę. Zaniepokojony zachowaniem starszego mężczyzny personel banku zawiadomił policję, która ujęła podejrzanego.

Dyżurny policji na Ochocie przyjął od pracowników banku zgłoszenie o tym, że znajduje się u nich klient w podeszłym wieku, który dziwnie się zachowuje i próbuje wyciągnąć ze swojego konta 25 tysięcy złotych. Z racji niewiarygodnego wyjaśnienia bank zablokował środki na koncie 79-latka. Ponadto, przez cały czas oszust pozostawał w kontakcie z mężczyzną.

Policjanci zatrzymali nastolatka na gorącym uczynku

Po dotarciu na miejsce ochockiej policji pracownicy banku wskazali na siedzącego seniora. Okazało się, że za oszustwem stoi 17-latek, który tego samego dnia próbował uzyskać gotówkę w innych placówkach bankowych. Policjanci wraz z seniorem udali się na Saską Kępę – miejsce spotkania z oszustem. Podczas akcji funkcjonariusze przez cały czas trzymali dystans, nie przerywając z 79-latkiem kontaktu.

Oszust przez cały czas informował seniora, gdzie ma się kierować. Natomiast policjanci przez cały czas jechali za seniorem. Po jakimś czasie starszy mężczyzna zatrzymał się na Międzynarodowej, gdzie policja zauważyła nastolatka, który spacerował po okolicy. W pewnym momencie 17-latek podszedł do samochodu seniora, a ten przekazał mu kopertę z pieniędzmi.

Nastolatek przyznał się do winy

Chwilę później podejrzany został zatrzymany i osadzony w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Policja i prokuratura są w trakcie gromadzenia materiału dowodowego. Natomiast 17-latek przyznał się do zarzutu dotyczącego usiłowania oszustwa „na policjanta”, za który niedługo odpowie przed warszawskim sądem.

Podziękowania od policji otrzymali również pracownicy placówki bankowej, którzy nie tylko ochronili oszczędności 79-latka, ale również szybko zawiadomili funkcjonariuszy, co znacznie ułatwiło schwytanie podejrzanego.