Park na Ochocie zyska nowe życie

Park na Ochocie zyska nowe życie

Park przy ulicy Wawelskiej otrzyma nowe życie. Planuje się posadzenie nowej roślinności, alejek, drzew, a nawet ziół i budowę boiska. Projekt przewiduje również siłownię plenerową oraz place zabaw. To świetna informacja dla mieszkańców Ochoty oraz miłośników Parku imienia Curie-Skłodowskiej. Rada Warszawy przyznała bowiem środki na inwestycję. Jest to jedno z najbardziej zaniedbanych miejsc w dzielnicy.

Dofinansowanie na rewitalizację

Mieszkańcy Ochoty z pewnością długo czekali na to, aż park wypięknieje. Osiemnastego marca odbyło się spotkanie Rady Warszawy, gdzie oficjalnie przyznano dofinansowanie na rewitalizację Parku im. Marii Curie-Skłodowskiej. To świetna wiadomość. Miejsce to bowiem od dłuższego czasu zamiast być wizytówką dzielnicy, raczej straszyło i skupiało wokół siebie podejrzane towarzystwo. Teraz mają pojawić się drzewa, kwiaty, zioła i aleje. Projekt inwestycji przewiduje również place zabaw dla dzieci, plenerową siłownię oraz boisko. 

Mieszkańcy trzy lata marzyli o parku

Już trzy lata temu powstała wizualizacja, która pokazuje, jak chcieliby mieszkańcy, aby park wyglądał. Teraz to marzenie ma się spełnić. Grupa Ochocianie Sąsiedzi na swoim profilu w mediach społecznościowych przypomnieli wizualizację stworzoną przez architektów z firmy Winkle. Park to coś, czego brakuje w dzielnicy. Zwłaszcza że tuś obok znajduje się Centralny Szpital Kliniczny. Pacjenci z pewnością chętnie pospacerowaliby, po terenach zielonych. Również studenci Uniwersytetu Warszawskiego, których kampus znajduje się nieopodal, ucieszyli się z wizji ładnego, nowoczesnego parku.

Realizacja już w przyszłym roku

Projekt zakłada boiska, place zabaw, alejki, czy wyeksponowanie pomnika Marii Curie-Skłodowskiej. Obecnie została wykonana dokumentacja projektowa, realizacja inwestycji zaplanowana jest jednak na lata 2022-2023 oznacza to, że przy wariancie optymistycznym już w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowego, odmienionego i pięknego parku.