Młoda oficerka policji zatrzymała mężczyznę prowadzącego samochód mimo dożywotniego zakazu

Młoda oficerka policji zatrzymała mężczyznę prowadzącego samochód mimo dożywotniego zakazu

Jakiś czas temu, tuż przed rozpoczęciem swojej zmiany, młodsza aspirant Marta Cudak, pełniąca funkcję dzielnicowej w komisariacie na warszawskim Targówku, stała się świadkiem łamania prawa. Zdała sobie sprawę, że mężczyzna, którego znała z widzenia i który wsiadał do auta wraz ze swoją rodziną, nie powinien prowadzić pojazdu. Było to związane z faktem, że 31-latek posiadał dożywotni zakaz kierowania jakimkolwiek pojazdem mechanicznym. Dzielnicowa nie mogła pozwolić na łamanie prawa – ruszyła w pościg.

Scena miała miejsce na parkingu marketu zlokalizowanego przy ulicy Ostródzkiej na Białołęce. Obserwując, jak mężczyzna odjeżdża fordkiem spod sklepu, Marta Cudak podjęła decyzję o interwencji. Poprowadziła swój radiowóz za fordem, a w międzyczasie skontaktowała się ze swoim przełożonym oraz innym dzielnicowym, informując ich o sytuacji.

Połączone siły policjantów zatrzymały mężczyznę na ulicy Chodeckiej. Po sprawdzeniu jego danych w systemie komputerowym policji, potwierdzili, że od połowy poprzedniego roku ma on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód został przekazany żonie mężczyzny, a on sam – po badaniu alkomatem – został przewieziony do komisariatu i umieszczony w areszcie.

Dzięki czujności i determinacji młodszej aspirant Marty Cudak, 31-letni mężczyzna poniesie konsekwencje za swoje lekceważące postępowanie wobec prawa. Na zdjęciu, które towarzyszy temu artykułowi, widzimy umundurowaną policjantkę stojącą obok oznakowanego radiowozu.