Miasto intensyfikuje prace przy modernizacji dróg: Zmiany na ulicach Jana Kazimierza i Obozowej

Miasto intensyfikuje prace przy modernizacji dróg: Zmiany na ulicach Jana Kazimierza i Obozowej

Prace drogowe w Warszawie postępują pełną parą. Z dniem 16 marca, ekipy miejskie rozszerzają swoje działania na ulicy Jana Kazimierza, wprowadzając ruch jednokierunkowy od Gizów do Sowińskiego. W międzyczasie, zacznie się również budowa nowych przystanków tramwajowych na ulicy Obozowej. Planowane prace na tym odcinku będą prowadzone etapami, w obszarze pomiędzy ulicami Księcia Janusza i Deotymy.

Jedna z głównych arterii dzielnicy Odolany, ulica Jana Kazimierza, jest obecnie poddana gruntownej modernizacji. W związku z tym, miejscowi drogowcy są zmuszeni do poszerzenia terenu prac. Dotychczas, ruch odbywał się jednokierunkowo od Sowińskiego do Studziennej. Jednakże, począwszy od piątkowej nocy 15 marca o godzinie 23:00, utworzony zostanie dodatkowy odcinek jednokierunkowy między Gizów a Sowińskiego. W wyniku tych zmian, autobusy linii 255 zostaną zawieszone, a na ich miejsce zostaną wprowadzone autobusy linii zastępczej Z-5. Będą one kursowały jednokierunkowo z pętli Cmentarz Wolski, jadąc ulicami Wolską, Kasprzaka, Ordona, Jana Kazimierza i Hubalczyków, aż do powrotu na pętlę przy Cmentarzu Wolskim.

Z kolei na ulicy Obozowej, tramwajarze mają za zadanie wybudować nowe platformy przystankowe. Te zmiany mają na celu ułatwienie pasażerom wsiadania do tramwajów. Przystanki Magistracka, Deotymy i Dalibora zostaną poddane modernizacji, a prace rozpoczną się od ostatniego z wymienionych, zlokalizowanego przy skrzyżowaniu z ulicą Ciołka. 16 marca, robotnicy zamkną jezdnię ulicy Obozowej w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia, od skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza do ulicy Ciołka. Prace potrwają do 22 marca. Budowa platform po drugiej stronie ulicy rozpocznie się natomiast 23 marca i zakończy 30 marca o godzinie 4:00 rano. W tym okresie, kierowcy nie będą mogli przejechać ulicą Obozową w kierunku Księcia Janusza od Dahlbergha do Dalibora. W czasie wykonywania obu etapów prac, tramwaje linii: 20, 23 i 24 będą kursowały na skróconych trasach, zastąpione przez linie 70 i Z23.