Kulisy Święta Wojska Polskiego: Imponująca defilada wojskowa na stołecznej Wisłostradzie

Kulisy Święta Wojska Polskiego: Imponująca defilada wojskowa na stołecznej Wisłostradzie

Z okazji świętowania Dnia Sił Zbrojnych naszego kraju, Warszawa była gospodarzem imponującej defilady wojskowej. Wydarzenie to zgromadziło nie tylko polskie siły zbrojne, ale także jednostki z krajów sojuszniczych. Wszystko razem, zobaczyć można było ponad 200 najnowocześniejszych pojazdów wojskowych, aż 100 różnego rodzaju statków powietrznych, w tym samolotów i śmigłowców, oraz kilka tysięcy żołnierzy.

Choć temperatura tego dnia przekroczyła 35 stopni Celsjusza, nic nie zdołało odstraszyć tłumów warszawiaków i turystów z całego kraju, którzy przyszli podziwiać ten spektakularny pokaz siły i technologii. Na stołecznej Wisłostradzie, gdzie przeszedł konwój, zgromadziły się tłumy widzów.

Na oczach publiczności zaprezentowane zostały najnowsze nabytki polskiego wojska – począwszy od czołgów Leopard, poprzez niedawno zakupione amerykańskie maszyny pancerne Abrams, aż po pochodzące z Korei czołgi K2. To pokaz możliwości modernizacji i adaptacji naszego wojska do najnowszych standardów globalnej obronności.

Defilada nie ograniczała się jednak tylko do pokazu sprzętu naziemnego. Widzowie mogli podziwiać także imponujące manewry samolotów F35 oraz koreańskich lekkich myśliwców FA-50. Ponadto, prezentowany był także sprzęt polskiej produkcji – w tym wozy piechoty Borsuk i wozy minowania narzutowego Baobab.