Dwie osoby zatrzymane przez Policję z Bemowa za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Dwie osoby zatrzymane przez Policję z Bemowa za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Bemowo w Pałacu Policji zatrzymali dwie osoby, które miały przy sobie ponad pół kilograma substancji o właściwościach odurzających i psychotropowych. Po zatrzymaniu mężczyzn, zostali oni przewiezieni do aresztu policji. W wyniku zgromadzenia dowodów, obaj podejrzani zostali postawieni w stan oskarżenia o posiadanie dużej ilości środków odurzających, co grozi im karą do 10 lat pozbawienia wolności. Następnie zostali oni tymczasowo umieszczeni w areszcie.

Podczas operacyjnej pracy, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Bemowo zdobyli informacje, które wskazywały na możliwość prowadzenia handlu narkotykami w jednym z mieszkań warszawskich. Policjanci przeprowadzili operację, podczas której obserwowali tę lokalizację. Gdy zauważyli mężczyznę, który był ich celem, podjęli działania interwencyjne. W mieszkaniu, którego najemcą był 27-letni mężczyzna, znaleziono narkotyki i mężczyzna ten został zatrzymany.

Na podstawie informacji posiadanych przez policjantów, przypuszczano, że w innym mieszkaniu na terenie dzielnicy Wola, które jest własnością tego mężczyzny, mogą również znajdować się nielegalne substancje. W tym miejscu przebywał 30-letni znajomy zatrzymanego. Podczas przeszukań w tym mieszkaniu, policjanci ujawnili ponad pół kilograma substancji o działaniu psychotropowym.

Policja zabezpieczyła wszystkie narkotyki oraz zatrzymała drugiego mężczyznę. Po analizie danych zebranych w policyjnej bazie dowiedziono, że wcześniej 27-latek miał już do czynienia z prawem i był skazany za podobne przestępstwo. Zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości środków odurzających i substancji psychotropowej zostały postawione obu podejrzanym w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola. Dodatkowo, 27-letni mężczyzna odpowiedział na zarzuty o posiadanie marihuany i recydywę.

Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Za ich działania może im grozić kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.