Kolizje na Wale Miedzeszyńskim: sześć osób w szpitalu

Kolizje na Wale Miedzeszyńskim: sześć osób w szpitalu

W piątkowy wieczór na Wale Miedzeszyńskim doszło do kolizji między citroenem a fordem typu bus. Zdarzenie miało miejsce na jezdni prowadzącej do centrum miasta. W wyniku zdarzenia, sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało przewiezionych do szpitala. Niedługo po tym incydencie, na tej samej ulicy doszło do kolejnego zderzenia – pomiędzy toyotą a mercedesem.

Wypadek miał miejsce na Wale Miedzeszyńskim, w pobliżu Trasy Siekierkowskiej, na pasach prowadzących do śródmieścia. Na miejscu był obecny Mateusz Szmelter, reporter TVN Warszawa, który relacjonował: „Doszło do zderzenia citroena i busa marki ford. Informacje od medyka z miejsca wypadku wskazują, że liczba poszkodowanych wynosi osiem osób, a jedno z dzieci zostało poddane reanimacji. Pas ruchu w stronę centrum był zablokowany przez kilkadziesiąt minut.”

Jacek Wiśniewski z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji podał w sobotę rano dokładniejsze informacje o liczbie rannych. Jak stwierdził, do szpitala przewieziono ostatecznie sześć osób: „Dwie osoby z citroena, w tym dziecko, oraz cztery z busa” – wyjaśnił.

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Jak zaznaczył Wiśniewski, wstępne dane wskazują, że kierujący fordem wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Mateusz Szmelter dodał, że krótko po pierwszej kolizji na Wale Miedzeszyńskim doszło do kolejnej. Tym razem zderzyły się toyota i mercedes. „Pas ruchu w kierunku Wawra był na chwilę zablokowany” – informował reporter.