Dwóch mężczyzn podejrzanych o rozboje aresztowanych na trzy miesiące

Dwóch mężczyzn podejrzanych o rozboje aresztowanych na trzy miesiące

Po przeprowadzeniu rozprawy w Sądzie Rejonowym w Wołominie, dwaj mężczyźni otrzymali tymczasowy środek zapobiegawczy polegający na trzech miesiącach aresztu. Mężczyźni w wieku 28 i 39 lat są podejrzani o zrealizowanie aktu rozboju. Zaatakowali mieszkańców jednego z domów w Wołominie, domagając się gotówki.

Pod koniec września, siły policyjne zostały wezwane do interwencji na terenie Wołominu, gdzie doszło do poważnego incydentu. Rano, około godziny piątej, dwóch nieznajomych mężczyzn wdarło się do prywatnego mieszkania. Włamywacze korzystając z noża i grożąc mieszkańcom, zażądali wydania majątku. Ostatecznie udało im się ukraść 50 złotych, paczkę papierosów oraz kilka puszek piwa.

Na podstawie informacji zebranych przez Wydział Kryminalny, funkcjonariusze zidentyfikowali sprawców. Po dokonaniu odpowiednich ustaleń, policja zatrzymała dwóch mężczyzn w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Sienkiewicza. Mężczyźni, będący pod wpływem alkoholu, zostali przewiezieni do komendy. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności śledczy przekazali zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej w Wołominie, gdzie postawiono im zarzut dokonywania rozbojów z użyciem noża i działania w porozumieniu.

Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu jako środka zapobiegawczego na okres trzech miesięcy dla obu mężczyzn.