Błyskawiczna jazda drogą do mandatu

Błyskawiczna jazda drogą do mandatu

Podczas niedawnej kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji, dwóch kierowców zdecydowało się na niebezpieczną jazdę, osiągając prędkości 200 km/h oraz 203 km/h. Mimo ciągłych apeli o zachowanie ostrożności na drodze, wydaje się, że ignorowanie zasad bezpieczeństwa jest wciąż problemem wśród wielu kierowców na polskich drogach. Incydenty dotyczące nadmiernych prędkości miały miejsce w pobliżu stolicy Polski – Warszawy.

Jak podaje starszy aspirant Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, konkretnie dwaj mężczyźni, jeden w wieku 49 lat a drugi 36 lat, zostały przyłapani przez policję rozwijając ogromne prędkości. Starszy z nich, prowadzący Audi na Alei Krakowskiej w Tarczynie, osiągnął prędkość 200 km/h. Z kolei młodszy mężczyzna także za kierownicą Audi, tym razem na obwodnicy Góry Kalwarii, pokazał na swoim liczniku prędkość 203 km/h. Ten ostatni usprawiedliwiał swoje działanie twierdząc, że posiada auto z „500 konnymi pod maską” i chciał sprawdzić jego możliwości, zwłaszcza że odebrał samochód zaledwie dwa dni wcześniej.

Obaj kierowcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i ukarani mandatami w wysokości 2500 zł. W ramach dodatkowej kary, każdy z nich otrzymał też od policji 15 punktów karnych. Jak przyznaje Policja, wielu niebezpiecznych sytuacji na drogach można było uniknąć, gdyby kierowcy, niezależnie od wieku, byli bardziej świadomi potencjalnych skutków swojego ryzykownego zachowania za kierownicą.