</h1>Duet z Gruzji wpadł na gorącym uczynku – niestandardowa kradzież na stacjach benzynowych w Wawrze

</h1>Duet z Gruzji wpadł na gorącym uczynku – niestandardowa kradzież na stacjach benzynowych w Wawrze

Nadzorujący porządek w Wawrze funkcjonariusze policji, podczas pełnienia swojego obowiązku, położyli kres przestępczym działaniom dwóch mężczyzn z Gruzji. Tym razem złodzieje nie mieli na celu paliwo, lecz kontent pomieszczenia socjalnego stacji benzynowej. Wykorzystując fakt, że jeden z nich rozmawiał i rozpraszał uwagę pracownika tankującego ich samochód, drugi kradł cenne przedmioty z wnętrza stacji. Mimo próby ucieczki, 27-letni i 26-letni sprawcy zostali zatrzymani – pierwszy podczas pieszej ucieczki, drugi w samochodzie odjeżdżającym ze stacji. Była to już ich druga taka „akcja” w ciągu zaledwie trzech dni. Wobec obu mężczyzn sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Wszystko zaczęło się od incydentu na stacji paliw w Wawrze. Pracownik obsługujący stacje paliw zgłosił policji, że w czasie, gdy tankował samochód jednego z klientów, drugi mężczyzna okradł stację. Z dokumentów policyjnych wynikało, że sprawcy zdobyli pieniądze i telefon komórkowy.

Reagując na zgłoszenie, operacyjni z komisariatu przy ulicy Mrówczej natychmiast przystąpili do pracy. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności i analizie zebranych informacji, skierowali swoją uwagę na dwóch obywateli Gruzji osuspectowanych o popełnienie tej kradzieży.

Po upływie trzech dni od pierwszego incydentu, z wykorzystaniem zdobytych wcześniej informacji, policja przypuściła szybką interwencję na stacji benzynowej w Ząbkach. To tam ponownie pojawili się ci sami sprawcy, którzy postanowili zrealizować kolejny rabunek. Niemniej tym razem ich akcja została przerwana przez interweniujących funkcjonariuszy. 26-letni mężczyzna próbował uciekać samochodem, ale został zatrzymany, podobnie jak jego 27-letni kompan, który próbował uciec pieszo.

Policyjny duet operacyjno-śledczy ze stołecznego Wawra zebrał obszerne dowody dotyczące obu incydentów i przekazał je do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Zatrzymani Gruzini usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży dokonanej wspólnie i w porozumieniu. Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanych na podstawie wniosku prokuratury.

Sprawę tę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.