Gruziński złodziej pojazdów aresztowany na trzy miesiące po serii włamań w centrum handlowym

Gruziński złodziej pojazdów aresztowany na trzy miesiące po serii włamań w centrum handlowym

Na trzy miesiące za kraty trafił 39-letni Gruzin, który został zatrzymany przez policję pod zarzutem dokonywania włamań do samochodów. Wszystko to działo się na terenie parkingu podziemnego w jednym z centrów handlowych znajdujących się przy Alejach Jerozolimskich. Spróbował uniknąć schwytania przez mundurowych, zmieniając swoje ubranie tuż po popełnieniu przestępstwa.

W ostatnim okresie doszło do kilku przypadków włamań do aut zaparkowanych na parkingu podziemnym przy Alejach Jerozolimskich. Sprawca, oprócz wywołania poważnych strat finansowych, kradł różnorodne przedmioty z pojazdów. Policjanci z Ochoty, powiadomieni o sytuacji, natychmiast rozpoczęli działania mające na celu złapanie złodzieja. Zauważyli mężczyznę pasującego do rysopisu sprawcy w pobliżu miejsca przestępstwa. Mężczyzna ten, dość niespodziewanie dla funkcjonariuszy, nerwowo i szybko zmieniał swój strój obok swojego auta. Policjanci znaleźli przy nim pręt o długości kilkunastu centymetrów, który prawdopodobnie służył do wybijania szyb w samochodach. Złodziej swoją działalnością spowodował szkody na kwotę kilku tysięcy złotych i skradł różne rzeczy z pojazdów.

Zatrzymany Gruzin został przekazany do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Po przeprowadzeniu przez policjantów szereg działań, trafił do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał trzy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 39-letniego obywatela Gruzji na okres trzech miesięcy, zgodnie z wnioskiem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota sprawuje nadzór nad postępowaniem w tej sprawie.