57-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany wraz z partnerką na Targówku: Podejrzani o kradzież rozbójniczą

57-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany wraz z partnerką na Targówku: Podejrzani o kradzież rozbójniczą

Służby policyjne z Wydziału Kryminalnego działającego przy komisariacie na warszawskim Targówku, odnaleźli i zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany na podstawie listu gończego, nakazu doprowadzenia oraz w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Wraz z 57-letnim podejrzanym, do aresztu trafiła również jego 39-letnia partnerka. Para jest podejrzana o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów. W toku prowadzonego śledztwa, obywatele zostali postawieni przed wymiarem sprawiedliwości.

Na zdjęciu widoczne są różne przedmioty rozłożone na stole – telefon komórkowy, przezroczysty plastikowy pojemnik zawierający zielony susz roślinny, paczuszki z folii aluminiowej z beżowym proszkiem, a także cztery foliowe torebki z substancjami o jasnym i żółtym koloryzacji. To wszystko zostało zabezpieczone przez policję jako dowody.

Podczas prowadzenia poszukiwań za 57-letnim mężczyzną, policjanci z Wydziału Kryminalnego na Targówku skierowali swoje działania na teren ogródków działkowych. Po potwierdzeniu prawdopodobnej lokalizacji mężczyzny w jednym z domków, służby wkroczyły do środka.

Wewnątrz domku przebywał poszukiwany 57-latek wraz z kobietą. Policja zweryfikowała ich dane personalne i potwierdziła, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd na podstawie listu gończego i nakazu doprowadzenia, a także ma do odbycia karę roku i 29 dni pozbawienia wolności. Dodatkowo ustalono, że zarówno on, jak i jego 39-letnia towarzyszka są podejrzani o kradzież rozbójniczą dokonaną na pracowniku sklepu na początku stycznia. Należy również dodać, że parze udało się uciec z miejsca zdarzenia, ale ich wizerunki zostały zarejestrowane na nagraniu z monitoringu.

Podczas dokładnej kontroli pomieszczeń, policjanci znaleźli wagę jubilerską oraz metalowe pudełko zawierające różne substancje. Silny zapach marihuany był wyraźnie wyczuwalny. Zatrzymany mężczyzna i jego partnerka zostali przetransportowani do komisariatu na Targówku. Zabezpieczone substancje przekazano technikowi policyjnemu do analizy, która wykazała obecność klofedronu, amfetaminy i suszu roślinnego.

Zatrzymani trafili do policyjnej izby zatrzymań, gdzie dalsze czynności prowadzili dochodzeniowcy. Po zgromadzeniu dowodów, podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Obie osoby mogą ponieść konsekwencje za dokonanie kradzieży rozbójniczej, co wiąże się z groźbą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 57-latek może otrzymać równie surową karę za posiadanie znacznej ilości zabronionych prawem substancji psychoaktywnych oraz środka odurzającego. Po wysłuchaniu zarzutów, mężczyzna został przewieziony do warszawskiego aresztu.