Grupa Skorpion odzyskuje skradzioną z Niemiec Toyotę i zatrzymuje 48-latka pod zarzutem paserstwa

Grupa Skorpion odzyskuje skradzioną z Niemiec Toyotę i zatrzymuje 48-latka pod zarzutem paserstwa

Specjalistyczna drużyna Skorpion z Pragi Północ, znana z efektywnego zwalczania przestępczości samochodowej, przeprowadziła skomplikowane działania operacyjne na terenie powiatu legionowskiego. Efektem ich prac było odzyskanie Toyoty, która została skradziona na terytorium Niemiec tylko trzy dni wcześniej. Sukcesem zakończyło się również zatrzymanie 48-letniego mężczyzny, który był właścicielem posesji, na której przechowywano skradziony pojazd.

Po dokładnym zbadaniu terenu i identyfikacji miejsca, gdzie miał być ukryty skradziony samochód, funkcjonariusze rozpoczęli swoją akcję w poniedziałek kilka minut przed godziną 16:00. Kiedy Toyota wjechała na wytypowaną posesję i została zaparkowana w garażu, policjanci natychmiast wkroczyli do działania. Na podszybiu samochodu umieszczona była naklejka legalizacyjna z niemieckim oznaczeniem. Po sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych pojazdu w systemach policyjnych, potwierdzono, że jest to pojazd skradziony z Niemiec trzy dni wcześniej. Na pojeździe widniały tablice rejestracyjne innego auta.

48-letni właściciel posesji został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy. Zatrzymanie przeprowadzono na terenie Komisariatu Policji w Nieporęcie, gdzie mężczyzna został przewieziony. Odzyskana Toyota, po dokładnych oględzinach, została zabezpieczona.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone było przez funkcjonariuszy Komisariatu w Nieporęcie. Śledczy przewieźli zatrzymanego 48-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie postawiono mu zarzut paserstwa pojazdu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu prokurator podjął decyzję o umieszczeniu mężczyzny pod policyjnym dozorem.