Grupa Skorpion odzyskała skradzione samochody i zatrzymała cztery osoby na terenie powiatu otwockiego

Grupa Skorpion odzyskała skradzione samochody i zatrzymała cztery osoby na terenie powiatu otwockiego

Rozważnie zaplanowane działania operacyjne przez policjantów z północnopraskiej grupy Skorpion, przeprowadzone na obszarze powiatu otwockiego, doprowadziły do powrotu dwóch pojazdów, pierwotnie skradzionych z terytorium stolicy. Czterech mężczyzn zostało aresztowanych podczas operacji; dwóch z nich zostało oficjalnie oskarżonych o kradzież z włamaniem do samochodów marki Toyota, i zostali objęci policyjnym dozorem. Pozostali dwaj mężczyźni staną przed sądem za paserstwo tych pojazdów. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Policjanci z grupy Skorpion otrzymali informacje, które wskazywały, że jeden z ukradzionych z Warszawy samochodów marki Toyota miał trafić do warsztatu samochodowego zlokalizowanego na terenie powiatu otwockiego. Po dokładnym przygotowaniu akcji, mieli za zadanie potwierdzić te doniesienia i odzyskać skradziony pojazd. W trakcie działań, na wyznaczonym terenie, policjanci dostrzegli dwa samochody w ruchu. Na czele jechała Kia, a tuż za nią, prawdopodobnie poszukiwana Toyota.

Policjanci obserwowali pojazdy aż do momentu, kiedy drugi z nich został zaparkowany na terenie warsztatu. Wtedy, szybko neutralizowali mężczyzn znajdujących się na miejscu. U 27-letniego mężczyzny znaleziono kluczyki pasujące do Toyoty. Po dokładnym sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych VIN na różnych częściach samochodu, okazało się, że są one niespójne. Dane z policyjnej bazy potwierdziły, iż Toyota została skradziona 29 października z obszaru warszawskich Włoch.

Gdy przeszukano 32-letniego mężczyznę, u niego natrafiono na kluczyki pasujące do samochodu marki Kia. W pojeździe zabezpieczono narzędzia używane do kradzieży samochodów oraz kilka kluczyków samochodowych.

Dalsze działania operacyjne w tej sprawie doprowadziły policjantów na Żoliborz, gdzie odnaleźli kolejną Toyotę. Jeden z kluczyków znalezionych w Kia pasował do zamka tej Toyoty. Po sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych pojazdu wyszło na jaw, że ta Toyota również została skradziona na terenie warszawskich Włoch.

Podczas całego procesu zatrzymano czterech mężczyzn, w tym dwóch prowadzących badany warsztat. Śledztwo w tej sprawie zostało przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, gdzie śledczy kontynuowali procedury procesowe z udziałem aresztowanych.

Materiały zgromadzone w trakcie tego postępowania stanowiły podstawę do przedstawienia zarzutów 27-letniemu i 32-letniemu mężczyźnie za kradzież z włamaniem do samochodów marki Toyota. Prokurator zastosował policyjny dozór, a mężczyźni mogą otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 28-latek i 40-latek, prowadzący skontrolowany warsztat, odpowiedzą za paserstwo samochodów i mogą zostać ukarani karą do 5 lat pozbawienia wolności.