Gmina Jaktorów: 37-latek zaatakował 15-latkę i chciał siłą zaciągnąć ją w pobliskie krzaki

Gmina Jaktorów: 37-latek zaatakował 15-latkę i chciał siłą zaciągnąć ją w pobliskie krzaki

Kilka dni temu w gminie Jaktorów doszło do groźnej sytuacji, podczas której dorosły mężczyzna próbował zaciągnąć w pobliskie krzaki 15-letnią dziewczynkę. Na szczęście oprawcę spłoszył nadjeżdżający samochód. Podejrzany został już zatrzymany i osadzony w areszcie tymczasowym, gdzie poczeka sobie na wizytę na sali rozpraw.

Jak poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, kilka dni temu jaktorowscy funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o atak na 15-letnią dziewczynkę. Sprawca miał od tyłu podejść do nastolatki, chwycić ją za szyję i na siłę wciągnąć w pobliskie zarośla. Na szczęście plany pokrzyżował mu nadjeżdżający samochód, na którego widok mężczyzna porzucił swój okrutny plan i uciekł z miejsca zdarzenia.

Wstąp także na https://infomyszkow.pl, żeby uzyskać podobne informacje i wiele innych.

Sprawca zatrzymany na terenie sąsiedniego powiatu

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jaktorowie natychmiast wszczęli dochodzenie w tej sprawie, dokonując szeregu analiz, przesłuchując świadków i gromadząc materiał dowodowy. Dzięki sprawnym działaniom mundurowym udało się ustalić tożsamość podejrzanego i namierzyć miejsce jego pobytu. Został zatrzymany na terenie sąsiedniego powiatu.

37-latka przewieziono do policyjnej celi, a zgromadzony materiał dowodowy przekazano Prokuraturze Rejonowej w Żyrardowie. Mężczyzna usłyszał zarzut zawiązany z próbą wymuszenia obcowania płciowego na osobie nieletniej. Na wniosek prokuratora sąd osadził go w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.