Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego z Pragi Północ przeprowadzili skuteczną operację przeciwko handlowi narkotykami

Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego z Pragi Północ przeprowadzili skuteczną operację przeciwko handlowi narkotykami

Policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego działającego przy komisariacie na Pradze Północ w Warszawie doskonale zaplanowali swoją działalność. Z pomocą informacji zdobytych przez stołeczne służby wywiadowcze, udało im się zatrzymać trójkę mężczyzn w wieku od 41 do 47 lat oraz 29-letnią kobietę. Funkcjonariusze zapewniają, iż w trakcie tej akcji udało im się zabezpieczyć ponad 2 kg narkotyków i substancji psychotropowych, a także sprzęt używany do ich porcjowania i przygotowania do dystrybucji, jak również kilka tysięcy złotych. Po akcji, która miała miejsce w piątek, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Przygotowania do akcji były wynikiem starannego planowania ze strony policjantów Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego, którzy prowadzili dochodzenie dotyczące handlu narkotykami na terenie dzielnicy. Zebrane przez nich dowody pozwoliły na wytypowanie grupy osób przebywających w okolicach jednej z kamienic na ulicy Tarchomińskiej. Informacje zdobyte przez policję wskazywały również, iż w tym miejscu przechowywane są nielegalne substancje.

Przeprowadzone tam operacje pozwoliły śledczym na dokładne zidentyfikowanie ról osób zaangażowanych w obrot narkotykami. Zdając sobie sprawę z faktu, że przestępcy mogą próbować ukryć swoją działalność, funkcjonariusze współpracujący ze stołecznymi służbami wywiadowczymi starannie zaplanowali akcję mającą na celu aresztowanie dilerów i skonfiskowanie narkotyków.

Sukcesem zakończyła się środowa akcja, podczas której udało się zatrzymać trzech mężczyzn i jedną kobietę. W trakcie przeszukań mieszkań znaleziono kilka tysięcy złotych, woreczki i pojemniki z różnego rodzaju substancjami oraz sprzęt do ich porcjowania, takie jak elektroniczne wagi, zgrzewarka czy folia do hermetycznego pakowania. Wszystkie te czynności zostały wykonane przy asyście psa policyjnego wyszkolonego do wykrywania narkotyków.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do komendy na ulicy Jagiellońskiej, gdzie technik określił skład zabezpieczonych substancji. Ich całkowita waga przekroczyła 2 kg, a wśród nich znalazły się między innymi marihuana, mefedron, amfetamina i heroina.

W czwartek podejrzani zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące posiadania i dystrybucji znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. W piątek sąd, zgodnie z wnioskiem prokuratora, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich zatrzymanych na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.