Funkcjonariusz z komisariatu w Łomiankach zatrzymuje poszukiwaną 54-latkę

Funkcjonariusz z komisariatu w Łomiankach zatrzymuje poszukiwaną 54-latkę

Funkcjonariusz policji pracujący w komisariacie w Łomiankach, realizując swoje obowiązki służbowe, poprosił o okazanie dokumentów tożsamości kobietę, która zgłosiła się do jednostki na wezwanie. Wezwanie to dotyczyło sprawy, którą prowadził policjant. Kontrola danych kobiety w policyjnej bazie danych ujawniła, że jest ona poszukiwana na mocy sądowego nakazu doprowadzenia jej do aresztu śledczego. Jak się okazało, 54-letnia kobieta miała na swoje konto wymiar kary 20 dni pozbawienia wolności.

W trakcie wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych, dzielnicowy z łomiankowskiego komisariatu dokonał zatrzymania 54-letniej pani, mieszkanki tej gminy. Kobieta została wezwana do komendy w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności procesowych. Po przeprowadzeniu standardowej kontroli w bazie danych policyjnej, ujawniono informacje o tym, że jest poszukiwana przez organy ścigania na podstawie wydanego przez sąd nakazu doprowadzenia jej do aresztu śledczego.

Na podstawie uzyskanych informacji, 54-latka miała spędzić 20 dni w zakładzie karnym. Niemniej jednak, zdecydowała się na opcję uniknięcia wykonania kary zastępczej poprzez uiszczenie grzywny. Dokonała wpłaty na numer konta bankowego wskazany przez sąd, dzięki czemu uniknęła konieczności odbycia kary pozbawienia wolności.