Adoptuj Warszawiaka: Kolejny dzień adopcji psów ze Schroniska na Paluchu w parku Agrykola

Adoptuj Warszawiaka: Kolejny dzień adopcji psów ze Schroniska na Paluchu w parku Agrykola

Przygotowania do najbliższego wydarzenia Adoptuj Warszawiaka, które odbędzie się w niedzielę 23 czerwca, są już w pełnym toku. Tym razem, między 11:00 a 15:00, mieszkańcy stolicy będą mieli okazję spotkać psy czekające na adopcję w parku Agrykola. Psy pochodzą ze znanego warszawskiego Schroniska na Paluchu.

Ikona nadchodzącej akcji to Salvador – stateczny senior z pierwszymi objawami zaćmy. Ten czworonożny przyjaciel przebywa na Paluchu od 4 lat, podczas których stał się bardziej spokojny, łagodny i zaczynał ufać ludziom. Salvador desperacko potrzebuje miłości i ciepłego domu.

Salvador jednak nie będzie jedynym psem do adopcji podczas tego wydarzenia. Inne psy ze schroniska także będą obecne, rozpoznawalne po charakterystycznych czerwonych chustach. Będzie to doskonała okazja do rozmowy o adopcji z wolontariuszami oraz potencjalnego znalezienia nowego czworonożnego przyjaciela. Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o pomocy dla bezdomnych zwierząt oraz o odpowiednim dbaniu o domowe pupile. Będą mieli także możliwość zrozumienia, na czym polega praca w schronisku.

Również miłośnicy kotów znajdą coś dla siebie, ponieważ na stoisku schroniska będzie specjalny kącik z fotografiami kotów aktualnie przebywających pod opieką placówki. Opiekunki tych zwierząt będą dostępne, aby udzielić wszelkich potrzebnych informacji.

Podczas wydarzenia Adoptuj Warszawiaka będzie można również zaczipować swojego czworonoga. Wymagane do tego jest posiadanie dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia psa z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Dla tych, którzy chcieliby się trochę pobawić ze swoim pupilem, zostanie ustawiony mini tor przeszkód.