Ekspozycja "Satyrykon. Moc w szkicu": Przełomowy przegląd rysunków satyrycznych z całego globu

Ekspozycja "Satyrykon. Moc w szkicu": Przełomowy przegląd rysunków satyrycznych z całego globu

Od 10 listopada 2023 roku o godzinie 10:00 do 31 grudnia 2023 roku do godziny 16:00, miłośnicy satyrycznej sztuki rysunkowej mają okazję zanurzyć się w unikalnym przeglądzie prac artystów z różnych zakątków świata. Wszystko to za sprawą tegorocznej edycji festiwalu „Satyrykon”, który ma miejsce w Legnicy. W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić innowacyjne rozwiązanie – połączenie dwóch konkursów w jedną ekspozycję.

Warszawskie Muzeum Karykatury będzie miejscem, gdzie obok głównego konkursu zostaną zaprezentowane również dzieła uczestników konkursu na najciekawszy szkicownik. To niepowtarzalna okazja, by przyjrzeć się różnorodności i oryginalności twórczości satyrycznej z najróżniejszych stron globu.

Jednak ta wystawa to nie tylko pasywne doświadczenie. Zwiedzający będą mieli wyjątkową możliwość stworzenia własnych szkicowników. Organizatorzy wystawy przygotowali specjalny kącik dla twórców – w głównej sali Muzeum Karykatury znajdować się będzie stół z przyborami do rysowania oraz specjalnie przygotowane notesy wystawowe, z których każdy będzie mógł skorzystać i wyrazić swoją kreatywność.