Działania przeciwko narkotykowej przestępczości w Legionowie: dwa zatrzymania i zarzuty

Działania przeciwko narkotykowej przestępczości w Legionowie: dwa zatrzymania i zarzuty

Kolejna akcja w walce z narkotykami została przeprowadzona przez legionowskich kryminalnych. Tym razem udało im się przerwać konkretną transakcję narkotykową. Zarówno osoba sprzedająca, jak i ta kupująca, zaskoczone pojawieniem się policji, zostały natychmiast aresztowane. Przekazanie środków odurzających od jednej osoby do drugiej odbyło się na oczach funkcjonariuszy, co doprowadziło do natychmiastowej interwencji. 20-letni mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a jego starszy o 4 lata kompan – zarzut ich dystrybucji. Prokurator zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego uwagę skierowali na dwóch mężczyzn na jednej z legionowskich ulic. Przebieg transakcji był typowy – jeden z nich przekazał drugiemu torebkę foliową, otrzymując w zamian środki pieniężne. To spowodowało szybką reakcję policjantów, którzy zdecydowali się na aresztowanie obu mężczyzn. Przeprowadzone w komendzie początkowe badanie narkotesterem potwierdziło, że substancją, która była przedmiotem transakcji, był mefedron.

Po zebraniu dowodów sprawę przekazano do Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Prokurator prowadzący śledztwo postawił zarzuty 20-latkowi związane z posiadaniem narkotyków oraz 24-latkowi za ich udzielanie. Decyzją prokuratora, starszy z mężczyzn został objęty dozorem policyjnym.

Przestępstwo posiadania narkotyków jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. Sprzedawanie substancji psychoaktywnych może jednak skutkować nawet dziesięcioletnim wyrokiem więzienia.

Śledztwo w tej sprawie nadal prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.