Mężczyzna ukradł 250 litrów oleju napędowego w Tarczynie: grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Mężczyzna ukradł 250 litrów oleju napędowego w Tarczynie: grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Pod osłoną ciemności, mężczyzna zdecydował się na kradzież prawie 250 litrów oleju napędowego. Źródłem tej substancji był ciągnik siodłowy stojący na dowolnej ulicy w Tarczynie. Niemniej jednak, miejscowi policjanci podążali za tropem złodzieja. Ten 32-letni mężczyzna musiał już zmierzyć się z zarzutem kryminalnym. W przypadku skazania grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

W poniedziałek, 8 stycznia 2024 roku, właściciel firmy transportowej zgłosił się do Komisariatu Policji w Tarczynie. Zawiadomił on o tym, że z jednego z ciągników siodłowych, które ma w swoim posiadaniu, pod osłoną nocy zniknął olej napędowy. Szacunkowa wartość strat wyniosła około 2000 złotych.

Miejscowi stróże prawa natychmiast podjęli działania w celu wyjaśnienia sprawy. Starali się dokładnie prześledzić wszystkie etapy zdarzenia. Przeanalizowali nagrania z miejskiego systemu monitoringu, które umożliwiły im identyfikację podejrzanego pojazdu. Stróże prawa ustalili, że należy on do 32-letniego mieszkańca powiatu otwockiego.

Zaledwie dwa dni później, policjanci odwiedzili dom podejrzanego mężczyzny. W jego samochodzie marki Peugeot, odkryli nie tylko dziesięć pojemników z olejem napędowym w różnym stopniu wypełnienia, ale także narzędzia, które posłużyły do popełnienia przestępstwa. 32-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia postawiono mu zarzut kradzieży. W przypadku skazania grozi mu kara do pięciu lat więzienia.