Działania policyjne w Ursusie zakończone zatrzymaniem nietrzeźwego sprawcy kolizji

Działania policyjne w Ursusie zakończone zatrzymaniem nietrzeźwego sprawcy kolizji

Na jednej z warszawskich ulic, mianowicie Wojciechowskiego w dzielnicy Ursus, doszło do incydentu drogowego, którego wynikiem było zatrzymanie 57-letniego mężczyzny. Mężczyzna ten, kierując samochodem dostawczym, zderzył się z policyjnym radiowozem. To nie tylko spowodowało uszkodzenia obu pojazdów, ale też wykazało przy użyciu alkomatu, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Wynik badania alkomatem pokazał, że miał on w organizmie niemal jednego promila alkoholu. W konsekwencji tego przestępstwa stanie teraz przed sądem za spowodowanie wypadku i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Na Wojciechowskiego w Ursusie doszło do kolizji pomiędzy dostawczym samochodem a policyjnym radiowozem. Sprawca, 57-letni mężczyzna, niespodziewanie zatrzymał swój samochód na środku drogi i rozpoczął manewr cofania. Jego działanie doprowadziło do zderzenia z radiowozem, który znajdował się za nim, powodując uszkodzenie obu pojazdów.

Mimo zaistniałego wypadku, nie miały miejsca żadne obrażenia. Sprawca został poddany badaniu alkomatem, które wykazało, że miał on w swoim organizmie niemal jeden promil alkoholu. W związku z tym, mężczyzna utracił swoje prawo jazdy. Po otrzeźwieniu usłyszał zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. Nie ominie go również odpowiedzialność za spowodowanie kolizji drogowej.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota nadzoruje całe postępowanie dotyczące tego incydentu.