Działania policji z Woli doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków

Działania policji z Woli doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków

W komisariacie na warszawskiej Woli, bardziej precyzyjnie w wydziale kryminalnym, mundurowi zatrzymali mężczyznę. Istotna informacja jest taka, że u 42-latka znaleziono duże ilości narkotyków. Po dokonaniu aresztowania mężczyzna został umieszczony w celi policyjnej. Po zebraniu dowodów, zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających zostały mu oficjalnie postawione. Decyzją sądu, podejrzany spędzi w areszcie następne trzy miesiące.

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali donos o możliwości przechowywania narkotyków na warszawskiej Białołęce w myjni samochodowej. W wyniku tych informacji, podjęli odpowiednie działania operacyjne. Na miejscu zastali 42-letniego mężczyznę. W wyniku przeszukania pomieszczenia socjalnego odkryto dwie torby foliowe pełne substancji zbrylonej, suszu roślinnego i kilkadziesiąt tabletek.

Mundurowi zabezpieczyli wszystkie znalezione substancje i oddali je do dalszych analiz. To doprowadziło do zatrzymania mężczyzny. W trakcie badań laboratoryjnych ustalono, że w torbach foliowych znajdowało się blisko 2 kg 4-CMC, ponad 115 gramów innych niż włókniste środków odurzających oraz 48 tabletek zawierających MDMA.

Po zebraniu dowodów, zarzuty postawiono podejrzanemu w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Północ. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Całe prowadzone postępowanie jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ.