Dofinansowanie dla NGO-sów w Warszawie

Dofinansowanie dla NGO-sów w Warszawie

Około 100 000 zł zostanie przekazanych w najbliższych latach na kulturalną działalność edukacyjną i społeczną w organizacjach pozarządowych. Tylko w lutym rozstrzygnięto sześć konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych, tzw. NGO-sów.

  1. Festiwale – duże i małe – Warszawa Singera, Millennium Docs Against Gravity, Warszawska Jesień, Jazz na Starówce – to tylko niektóre wydarzenia artystyczne, które dostaną od miasta dofinansowanie na kolejne trzy lata (2023-2025).
  2. Kultura Warszawy – 52 projekty dostaną dofinansowanie z konkursu „Kultura Warszawy – dzieła, projekty, wydarzenia”. Zgłosiło się do niego 148 organizacji pozarządowych, a budżet konkursu wyniósł 5 milionów złotych.
  3. Edukacja przez kulturę – Dzięki wsparciu m.st. Warszawy realizowane są ciekawe projekty edukacyjne i społeczne zachęcające do aktywnego udziału w kulturze. W połowie lutego został rozstrzygnięty konkurs „Edukacja kulturalna w Warszawie” a do dofinansowania zostało zarekomendowanych 15 projektów.
  4. Dziedzictwo stolicy – Projekty z obszarów teatru, tańca, dokumentacji zbiorów, działań wystawienniczych i wydawniczych. Warsztatów artystycznych oraz spacerów kulturoznawczych znalazły się wśród rekomendowanych do dofinansowania
  5. Różnorodna Warszawa – W ostatnim dniu lutego zakończyła prace także komisja konkursu „Różnorodna Warszawa”. Do dofinansowania zarekomendowała 20 projektów, na łączną kwotę 1,2 mln zł.