Miasto zachęca do rozliczenia PIT – ruszyła loteria „Płać w Warszawie”

Miasto zachęca do rozliczenia PIT – ruszyła loteria „Płać w Warszawie”

Miasto Warszawa zorganizowało loterię PIT w ramach której można wygrać samochód osobowy i wiele innych atrakcyjnych nagród. Miasto zawsze starało się zachęcać mieszkańców do rozliczenia deklaracji podatkowej właśnie w stolicy. W tym roku po raz pierwszy pojawił się pomysł loterii. Czas pokaże czy słuszny. Czas na rozliczenie PIT każdy obywatel Polski ma do 2 maja 2023 roku.

Akcja ruszyła w niedzielę 15 stycznia. Aby wziąć w niej udział, nie trzeba rejestrować się w mieście. Wystarczy wskazać stolicę Warszawę jako miejsce zamieszkania w podatku PIT za 2022 rok. Każdy ma szansę wygrać samochód hybrydowy i inne atrakcyjne nagrody: rowery elektryczne czy smartwatche.

Szacuje się, że w Warszawie mieszka ponad 2 mln osób, a mniej niż 1,5 mln składa swój PIT w stolicy. Te brakujące dochody podatkowe mogą pomóc w reinwestowaniu i poprawie możliwości zatrudnienia dla mieszkańców. Przyjazny dla środowiska transport publiczny, usprawnienie istniejących i budowa nowych placówek edukacyjnych i kulturalnych, dobra opieka społeczna i zdrowotna – to niektóre z projektów, na które miasto może przeznaczyć część pieniędzy z PIT.