Do szkoły na własnych kółkach

Do szkoły na własnych kółkach

Dziesiątki tysięcy uczestników akcji Rowerowy Maj dojeżdża na rowerach i motocyklach do szkół i przedszkoli. W akcji bierze udział bezprecedensowa liczba organizacji charytatywnych – aż 441. Uczestniczy w niej ponad 150 tysięcy dzieci.

Już po raz szósty w maju miasto zachęca młodych warszawiaków by dojeżdżali na zajęcia na rowerach, hulajnogach, deskorolkach, rolkach lub wrotkach. Kampania ma na celu promowanie zdrowych nawyków jazdy oraz promowanie zdrowej mobilności. W czwartek Szkoła Podstawowa nr. 399 przy ul. Zaruby – ubiegłoroczny zwycięzca konkursu dla małych szkół, otrzymała nagrodę również i w tym roku.

Kampania wystartowała w 2016 roku w Gdańsku. W tym roku impreza odbędzie się w 41 miastach. W Warszawie uczestniczy wiele szkół i przedszkoli, promując ideę zrównoważonej mobilności. W tym roku jest o 101 placówek więcej niż w roku ubiegłym.

„Zaczynamy rowerowe szaleństwo! To akcja, która ma edukować, kształtować dobre nawyki transportowe, promować używanie w transporcie własnych mięśni. Ma też promować rywalizację i bycie fair. Chodzi w niej o to, by dzieci dojeżdżały do szkoły na własnych kółkach, a nie były podwożone przez rodziców samochodem z deskorolką w bagażniku” – mówiła zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.