Leśnictwo miejskie będzie miało swój budynek

Leśnictwo miejskie będzie miało swój budynek

Powstaje nowy kampus leśnictwa miejskiego – pierwszy projekt infrastrukturalny w Warszawie. Instytut Ekologiczny Młociny, bo o nim mowa, będzie gotowy jeszcze w tym roku. Trwają również prace związane z przesadzaniem pobliskiego lasu.

Znajduje się przy ul. Papyrusów, tuż obok Lasu Młocińskiego. Nowy budynek będzie służył jako sala dydaktyczna dla leśników miejskich.

„Cieszę się, że warszawianki i warszawiacy zyskają kolejne miejsce edukacji ekologicznej w mieście. I to w lokalizacji, gdzie przyroda jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. W przyszłości z placówki na Młocinach skorzystają nie tylko uczniowie szkół i przedszkolaki, ale będzie to miejsce dla całych rodzin” – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Parterowy budynek będzie posiadał: zaplecze konferencyjne i wielofunkcyjne, sale dydaktyczne, pomieszczenia biurowe, szatnie oraz zaplecze sanitarne. Blok zostanie zaprojektowany w technologii modułu drewnianego. Będzie dobrze dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także zagadnień związanych z efektywnością energetyczną i równowagą środowiskową. Źródłem ciepła będą pompy ciepła zasilane energią elektryczną z ogniw fotowoltaicznych. Dach będzie pokrywała zielona łąka. Planowany jest również ogród deszczowy.