Czterdziestolatek z Rosji oskarżony o rozbójniczą kradzież na Żoliborzu

Czterdziestolatek z Rosji oskarżony o rozbójniczą kradzież na Żoliborzu

40-letni mieszkaniec Rosji stanął w obliczu oskarżeń o dokonanie rozbójniczej kradzieży. Wydarzenie miało miejsce w ostatni weekend, kiedy mężczyzna podjął decyzję o przywłaszczeniu dwóch wkrętarek-wiertarek ze sklepu znajdującego się na terenie dzielnicy Żoliborz. W trakcie tego incydentu doszło do pobicia ochroniarza pracującego w tym miejscu. Działania podejmowane przez żoliborską policję doprowadziły do zatrzymania sprawcy i umieszczenia go w areszcie policyjnym. Na podstawie wniosku przedłożonego przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz, Sąd postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres trzech miesięcy. Zgodnie z prawem, za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Informacje o zdarzeniu dotarły do oficera dyżurnego żoliborskiego komisariatu, który dowiedział się, że w jednym z marketów na terenie dzielnicy doszło do kradzieży dwóch narzędzi – wiertarko-wkrętarek. Całej sytuacji był świadkiem pracownik ochrony, który podejmował próby interwencji.

Sprawca, będący czterdziestolatkiem, zaczął stosować przemoc wobec ochroniarza – groził mu, szarpał, kopał i uderzał w głowę. Na pomoc pokrzywdzonemu przybyli inni pracownicy sklepu, a całe zdarzenie zgłoszono do policji. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na blisko 800 złotych.

Reakcja żoliborskich mundurowych była natychmiastowa. Agresywny obywatel Rosji został szybko zatrzymany i postawiono mu zarzuty związane z rozbójniczą kradzieżą. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 40-latka na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.